shutterstock_883876781- Başvuru

Web sitemizde bulunan başvuru formundan, telefon numaralarımızdan veya ofisimize gelerek bize yapacağınız başvuru hasar ve sigortacılık konusundaki uzman yetkililerimizce değerlendirmeye alınır. Gerek aracınızda oluşan hasar durumu gerekse aracınızın hasar geçmişinde inceleme yapılarak araçta ne kadar değer kaybı olduğu tespit edilir. Hasardaki kusur oranına göre karşı taraftan tahsil edilebilme durumu kontrol edilerek tarafınıza gerekli bilgilendirme yapılır.

2-Araç Değer Kaybının Tespiti

Aracınızda oluşan hasar ve hasar kaydı detaylıca incelemeye alınarak aracın onarımı aşamasında değişen ve boyanan parçalar ile aracın rayiç değeri dikkate alınarak hasar uzmanlarımız tarafından detaylı ekspertiz yapılarak, aracınızın tahmini değer kaybı tespit edilir.

3- Gerekli Yasal Belgeler

          20 yıldır sigorta sektöründe hizmet veren uzmanlarımıza ve avukatları adına noterden çıkartacağınız vekâletname ile işlemleriniz başlatılır.

Vekâletname “araç değer kaybı tahsil edilecek araç işlemleri ve araç plakası” ile sınırlı olmak üzere çıkartılır. İhtiyaç halinde size vekâletname örneği gönderilir. Ofisimizi ziyaret ederek yüz yüze yapılacak başvurularda binamızda bulunan noterlik vasıtasıyla işlemleriniz kolayca halledilir.

Gerekli diğer evraklar karşılıklı görüşülerek temin edilir ve işlemleriniz başlatılır.

4-Sigorta Firmasına Başvuru

Kazada aracınıza zarar veren ve kusurlu olan sürücünün sigorta firmasına gerekli başvurular yapılır. Söz konusu kaza ile ilgili değer kaybı ödemesinin yapılmasını talep edilir.

5- Yasal Müracaat

Sigorta firması tarafından ödemesi eksik yapılan veya hiç ödenmeyen araç değer kaybı tahsili için yasal işlemler başlatılır. Dosya takibi ve aşamaları konusunda uzman arkadaşlarımız tarafından takip edilir ve dosyanız sonuçlandırılır.

6- Masraflar

Aracınızın değer kaybı farkının tespiti ve tahsili için yapılması gereken; ekspertiz ücreti, başvuru harcı, dava masrafı, bilirkişi ücreti, ıslah harcı vb. tüm yasal masraflar kusurlu olan karşı taraftan tahsil edileceği için tarafımızdan karşılanır.